16:17:00

Jesienny makijaż krok po kroku - ABH Subculture


makijaż na jesień krok po kroku

Uwielbiam jesień pod względem makijażu. Oczywiście nie tylko, ale jednak typowo jesienne kolory są całkowicie moje i zawsze bardzo dobrze się w nich czuję. Natomiast zbiorem tych kolorów i aktualnie moją ulubioną jesienną paletą jest tak bardzo kontrowersyjna Subculture od Anastasia Beverly Hills. 

O tej palecie już Wam kiedyś pisałam i wciąż podtrzymuję zdanie, że została bardzo niesprawiedliwie i przede wszystkim nierzetelnie potraktowana. W pewnym momencie "recenzje" sypały się już lawinowo na zasadzie nabijania wyświetleń i chyba jakiejś cichej rywalizacji o to kto jest w stanie mocniej i szybciej machać pędzlem w palecie. Oczywiście nie wszystkie, ale bardzo duża część przedstawiała kompletnie nierzeczywiste użytkowanie jakiejkolwiek palety. 

makijaż na jesień krok po kroku

Z drugiej strony, wciąż podtrzymuję również zdanie, że to zdecydowanie nie jest paleta dla początkujących i do szybkich, porannych makijaży. Pigmentacja Subculture to killer. To paleta, która udowadnia, że dobra pigmentacja potrafi być zabójcza i trzeba obchodzić się z nią lekką ręką. Jednak  to jak cienie pięknie się ze sobą łączą i blendują, a każdy kolor jest dobrze widoczny i nic nie zlewa się w plamy sprawia, że to jedna z moich ulubionych palet. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że jestem w mniejszości.

Specjalnie też malowałam na już przygotowanej twarzy, nie nałożyłam grubszej warstwy pudru pod oczy i myślę, że na zdjęciach dobrze widać, że nic się nie osypywało. 


>> Anastasia Beverly Hills, Subculture - Youtube VS. Rzeczywistość


makijaż na jesień krok po kroku

1. Makijaż jak zawsze zaczęłam od przygotowania powieki. Moją bazą był po prostu korektor Nabli, przypudrowany ich transparentnym pudrem. Na tak wyrównaną powiekę dość wysoko puchatym, dużym pędzlem rozcierałam kolor Edge

2. Nieco mniejszym pędzlem przyciemniam cieniem New Wave wcześniejszy kolor, nakładając go odrobinę niżej, żeby ładnie się połączyły ale tak, żeby nie przykryć całkiem tej mgiełki żółtego. New Wave nałożyłam też jako bazowy cień na całą dolną powiekę.

makijaż na jesień krok po kroku

3. Koncentrując się już bardziej na załamaniu powieki i zewnętrznej części ruchomej powieki, nałożyłam cień All Star. Przyciemniałam też dolną powiekę przy linii rzęs i przy tym odcieniu sięgałam już po dużo mniejszy, bardziej precyzyjny pędzel. 

4. Nieco niżej, ale zachowując kształt, który nadałam sobie cieniem All Star, nakładam kolor Rowdy i ostatecznie przyciemniam makijaż, koncentrując się przede wszystkim na zewnętrznej części oka. 

makijaż na jesień krok po kroku


5. Wróciłam do pierwszego cienia Edge i tym razem nałożyłam go już intensywniej mniej więcej do połowy ruchomej powieki. Tu dołożyłam też dosłownie odrobinkę odcienia All Star, żeby przejście między tymi dwoma odcieniami było jak najbardziej płynne. 

6. Dodałam cień Electric w wewnętrznym kąciku oka, brązową kredkę na linii wodnej, która na zbliżeniu oka wygląda o wiele ciemniej, ale już zdjęcie twarzy lepiej oddaje jej kolor. Kredkę możecie zamienić też na nude, żeby optycznie bardziej otworzyć i powiększyć oko. 
Na samym końcu doszła czarna kreska i oczywiście rzęsy. 

makijaż na jesień krok po kroku


Jak wygląda Wasz jesienny makijaż? W ogóle sięgacie po inne kolory niż wiosną i latem, czy zupełnie nie zwracacie uwagi na porę roku, dobierając swój makijaż? 


                           
Copyright © 2017 Miss Lilith