09:57:00

Jessup Brushes po pół roku używania - Czy warto kupić pędzle z AliExpress?


Nieco ponad pół roku temu skusiłam się na zestaw dwudziestu pięciu pędzli marki Jessup. Używałam ich naprawdę intensywnie i w żaden sposób ich nie oszczędzałam. Dziś opowiem Wam trochę o tym jak się z nimi pracuje, jak wyglądają po sześciu miesiącach użytkowania i czy tak duży zestaw za zaledwie 125 złotych może być coś wart. 


pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

NAJLEPSZE PĘDZLE Z ALIEXPRESS?


Z moimi wcześniejszymi doświadczeniami co do tego nie mam póki co wątpliwości. Trochę tych pędzli z Ali już używałam, o większości nawet nie wspominałam, bo nie za bardzo było o czym. Niby były ok, niby były dość miękkie, ale to ewidentnie były po prostu bardzo tanie pędzle o nieco bazarowej jakości.

Dlatego z dystansem podeszłam też do zakupu zestawu pędzli Jessup. I przyznam, że gdy już dostałam paczkę, przeżyłam mały szok. To przecież wciąż są ultra tanie pędzle, a ja do tej pory nie rozumiem jak przy takiej cenie producentowi udało się wyciągnąć taką jakość.
Pędzle są bardzo dobrze i solidnie wykonane. Ani raz nie miałam poczucia, że trzymam w ręce "taniochę z Chin". Trzonki są mocne, włosie jest naprawdę dobrze skrojone, nie ma tu przypadkowych i często bezsensownych kształtów jak w niektórych zestawach z Ali. Włosie jest też bardzo miękkie i przyjemne, nic nie kłuje, nic nie drapie w trakcie używania. Część pędzli jest syntetyczna, część to mieszanka włosia naturalnego i syntetycznego.
Trzonki mają w sobie zatopione bardzo delikatne drobinki, a sam napisy mienią się w świetle na Pędzle przyszły też dobrze zabezpieczone, więc przy przesyłce włosie się nie odkształciło.

Zestaw, który kupiłam, kosztuje około 35 dolarów. To daje 25 pędzli po niecałe 5 złotych za sztukę. Wiadomo, w zestawie taniej, pojedyncze pędzle kosztują w granicach 4-6 dolarów, ale moim zdaniem w przypadku pędzli Jessup kompletnie nie opłaca się kupować ich na sztuki. Mniejsze zestawy 20 pędzli to około 22 dolary, 15 pędzli 17 dolarów, 6 pędzli do oczu 7 dolarów, 19 pędzli do oczu z profesjonalnej linii 28 dolarów.

Uważam, że te pędzle mogłyby bez problemu kosztować sporo więcej i wciąż byłyby warte zakupu. Jakość w tym przypadku zdecydowanie przebija cenę.
Ja na pewno dokupię jeszcze jakiś zestaw do oczu, w końcu pędzli do blendowania nigdy dosyć, na pewno w końcu wypróbuję też tę linię Pro, która ma mieć jeszcze lepszą jakość. 

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

JESSUP PO 6 MIESIĄCACH 

Włosie, trzonki, częste mycie

Mam nadzieję, że po części to zdjęcia będą mówić same za siebie. Nie były robione tuż po zakupie pędzli, chciałam pokazać Wam wszystkie wady jakie pokażą się na nich po kilku miesiącach i dlatego zdjęcia zrobiłam dopiero teraz. Tylko.. nie mam Wam do pokazania żadnych widocznych skaz. 

Pędzle po tym czasie wyglądają jak nowe. Trzonki są solidne, nic się nie rusza, nic się nie rozkleja. Przez ten cały czas nie wypadł też ani jeden włosek. Napisy na pędzlach również są nienaruszone, poza jednym pędzlem, ale w tym przypadku podejrzewam, że trafił mi się tylko pojedynczy, słabszy model w zestawie, bo nie jest nawet szczególnie często przeze mnie używany. Mechanicznego ścierania napisów mogłabym się spodziewać na wielu innych pędzlach, po które sięgam naprawdę często, a z tymi póki co kompletnie nic się nie dzieje.

W zależności od tego ile maluję, wszystkie swoje pędzle myję przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Jak na pół roku, to już całkiem sporo prania, a testowałam te pędzle naprawdę intensywnie. Bez żadnego problemu pędzle domywają się naprawdę szybko nawet z bardzo intensywnych kolorów, po pół roku nie ma na nich żadnych śladów przebarwień. Włosie cały czas jest tak samo miękkie, nic mu się nie dzieje, chociaż czasami nieco mocniej je szoruje, żeby domyć je po moich bardziej szalonych makijażach. Absolutnie się nie odkształca, a przyznaję, że nie zawsze pamiętam i nie zawsze chce mi się zakładać na nie osłonek podczas suszenia. Tym ważniejsze jest dla mnie, żeby pomimo tego pędzle trzymały swój kształt, a przy Jessup kompletnie nie mam się do czego przyczepić.


pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

GDZIE KUPIĆ PĘDZLE JESSUP? 

Bezpłatna i szybka wysyłka

Jakiś czas temu Jessup pojawiło się w kilku naszych sklepach online. Tam nie kupujcie ;) Ja rozumiem, że cła, podatki, to i cena podniesiona.. wiadomo. Jednak skoro możemy kupić u źródła, to po co naprawdę dużo przepłacać? Mój zestaw 25 pędzli w oficjalnym sklepie producenta kosztuje w tej chwili 35 dolarów, co po obecnym kursie daje około 124 złote, w naszych sklepach ceny tego zestawu to około 190 złotych. Nie wiem jak Wy, ale ja prawie 70 złotych różnicy wolę zachować w portfelu, albo za te pieniądze dokupić kolejny zestaw pędzli do oczu. 

Tylko tu trzeba czekać, wysyłka z Ali trwa wieki... No też nie tym razem. Nie mogę zagwarantować Wam, że każdy też mniejszy zestaw jest wysyłany tak samo i od czasu, gdy ja je kupowałam nic się  nie zmieniło, ale dla mnie największym zaskoczeniem przy zakupie było, gdy dostałam maila od kuriera z możliwością śledzenia paczki. Przy czym oczywiście wysyłkę brałam darmową. Paczka szła do mnie około 7 dni roboczych, więc tym bardziej nie widzę sensu przepłacania aż takiej kwoty w naszych sklepach. Zresztą uważam, że pędzle mimo wszystko nie są produktami pierwszej potrzeby i nawet, gdyby trzeba było czekać na nie dłużej, to nie jest wielki problem. 

Niżej macie link do oficjalnego sklepu marki i do mojego zestawu, który w sklepie możecie też znaleźć w innych kolorach trzonków.

>> Oficjalny sklep Jessup na AliExpress 

>> Zestaw 25 pędzli Jessup

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

ZESTAW 25 PĘDZLI JESSUP

Krótki opis producenta


101  Luxe Face Definer - pędzel do konturowania i nakładania pudru - syntetyczne i naturalne włosie

127  Luxe Sheer Cheek - pędzel do różu - syntetyczne i naturalne włosie

105  Luxe Highlight - pędzel do rozświetlacza - syntetyczne i naturalne włosie

122  Petit Stippling - pędzel do kremowych róży, rozświetlaczy i korektora - syntetyczne i naturalne włosie

109  Luxe Face Paint - pędzel do konturowania - syntetyczne i naturalne włosie

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie
pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

125  Stippling - pędzel do nakładania podkładu / kremowych kosmetyków - syntetyczne włosie

103  Defined Buffer - pędzel do podkładu, korektora - syntetyczne włosie

104  Buffer - pędzel do podkładu, pudru, kosmetyków mineralnych - syntetyczne włosie

106  Powder - pędzel do pudru - syntetyczne włosie

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie
pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

110  Face Shape - pędzel do konturowania kremowymi i pudrowymi produktami - syntetyczne włosie

142  Concealer Buffer - pędzel do korektora - syntetyczne włosie

233  Cream Shader - pędzel do kremowych cieni, korektora - syntetyczne włosie

226  Smudger - pędzel do cieni i rozcierania kredki - syntetyczne włosie

223  Petit Eye Blender - pędzel do blendowania cieni w załamaniu - syntetyczne włosie

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie
pędzle jessup aliexpress recenzja opiniepędzle jessup aliexpress recenzja opinie

222  Luxe All Over Shader - pędzel aplikowania cieni na całej powiece - syntetyczne i naturalne włosie

221  Luxe Soft Crease - pędzel do blendowania - syntetyczne i naturalne włosie

228  Luxe Crease - pędzel do blendowania - syntetyczne i naturalne włosie

231  Luxe Petit Crease - pędzel do blendowania cieni w załamaniu - syntetyczne i naturalne włosie

227  Luxe Soft Definer - pędzel do blendowania  - syntetyczne i naturalne włosie

234  Luxe Smoky Shader - pędzel do blendowania i cieniowania - syntetyczne i naturalne włosie

230  Luxe Pencil - pędzel do precyzyjnego rozcierania cieni - syntetyczne i naturalne włosie

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie
pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

317  Wing Liner - pędzel do eyelinera - syntetyczne włosie

237  Detail Shader - pędzel do cieni - syntetyczne włosie

322  Brow Liner - pędzel do brwi - syntetyczne włosie

312  Detail Liner - pędzel do eyelinera i brwi - syntetyczne włosie

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

CZY WARTO KUPIĆ CAŁY ZESTAW?


I tak i nie. Jak ze wszystkim, to zależy od tego jak malujecie, czy dopiero zaczynacie przygodę z makijażem, czy macie już swoje pędzle i czy w ogóle miałyście wcześniej kontakt z innymi pędzlami, żeby wiedzieć jakie kształty Wam odpowiadają, a jakie nie. 

Zestaw jest naprawdę fajnie skomponowany i dla mnie nie ma tam pędzli, których nie mogłabym używać albo uznałabym je za nieprzydatne. Co prawda, gdybym nie chciała Wam pokazać większego zestawu, na pewno wzięłabym jakiś pomniejszony o pędzle do podkładów, bo osobiście wolę używać do tego celu gąbeczek, ale i te czasami się przydadzą. 
Na pewno plusem jest to, że Jessup ma całkiem sporo różnych kombinacji swoich zestawów, więc możemy dobrać sobie to co najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Jak wspominałam Wam już wcześniej, pędzle można kupować też pojedynczo, ale wtedy ich ceny są często dwa/trzy dolary niższe od zestawów kilku pędzli do oczu, więc o wiele bardziej opłaca się kupować komplety.

Zazwyczaj nie polecam też kupowania tak dużych zestawów osobom początkującym i tym, dla których to byłby pierwszy zestaw, bo choć jest dobrze dobrany, wątpię, że ktoś kto zaczyna przygodę z makijażem, wykorzysta je wszystkie. Natomiast z drugiej strony, tak tani zestaw o tak dobrej jakości, może być dobrą okazją do tego, żeby poznać różne kształty pędzli i wypróbować jak się nimi pracuje. W tym zestawie pojedynczy pędzel wychodzi za niecałe pięć złotych, więc moim zdaniem lepiej testować przydatność konkretnych kształtów na takich pędzlach, niż zestawach lepszych pędzli za kilkaset złotych. A wiadomo, że gdy już znajdziemy swoich ulubieńców i pędzle, które niekoniecznie nam odpowiadają, będziemy wiedzieć jakie z czasem wymienić na lepsze, nie wydając przy tym niepotrzebnie pieniędzy. 

Pamiętajcie, że dobre pędzle naprawdę bardzo ułatwiają pracę, ale nawet te najlepsze i najdroższe nigdy nie będą malować za nas. Żadne pędzle nie zastąpią praktyki i umiejętności, a często spotykam się z dyskusjami o tym, że ktoś nie może dobrze malować, bo nie ma pędzli topowych marek, co jest bzdurą. Oczywiście warto z czasem zainwestować w lepsze pędzle, to inwestycja na lata, ale zakładając, że większość z Was nie maluje profesjonalnie, Jessup będą świetną i tanią alternatywą, zwłaszcza na początek. 

pędzle jessup aliexpress recenzja opinie

Krótko podsumowując, z czystym sumieniem mogę polecić te pędzle. Jakość znacznie przewyższa ich cenę, nawet intensywne użytkowanie nie pozostawiło na nich żadnych śladów, pracuje się z nimi bardzo dobrze. Jeżeli szukacie naprawdę bardzo tanich pędzli, które faktycznie będą się do czegoś nadawały, koniecznie zainteresujcie się marką Jessup. Dajcie mi znać jeżeli znalazłyście coś świetnego w niższej cenie, jestem bardzo ciekawa, ale póki co stoję za tym, że po prostu nie ma szans już wycisnąć niższej ceny za tyle pędzli takiej jakości.

Miałyście już okazję ich używać? Co myślicie o pędzlach z Ali? 


                           Copyright © 2017 Miss Lilith