12:53:00

5 najlepszych i darmowych aplikacji do obrabiania zdjęć na instagram


Często na instagramie dostaję pytania o to czym robię zdjęcia i w jaki sposób je obrabiam. Mam kilka swoich ulubionych aplikacji, których używam najczęściej i dziś pokażę Wam moim zdaniem pięć najlepszych i na dodatek darmowych programów do obróbki zdjęć na instagram. 

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon
Moim zdaniem choćby drobna obróbka zdjęć jest konieczna. Nawet lekkie zwiększenie kontrastu i kilka drobnych poprawek sprawi, że każde zdjęcie będzie wyglądać po prostu lepiej. Chyba, że instagram prowadzicie tylko dla siebie i wystarczy Wam, że macie swoje miejsce do zachowania pamiątkowych zdjęć, ale skoro czytacie ten wpis, pewnie chcecie jednak poprawić ich jakość. 

Ja większość zdjęć na mój instagram robię aparatem i obrabiam je na komputerze. Pomimo tego, przenosząc je na telefon, przed opublikowaniem na instagramie i tak nanoszę dodatkowe poprawki w aplikacjach, które Wam dziś pokażę. Jednak do dobrych zdjęć na insta nie potrzeba wcale lustrzanki i zdjęć w RAWach. Takie o wiele łatwiej obrobić, ale aplikacje, które opiszę Wam niżej, dadzą radę wyciągnąć świetne efekty również ze zdjęć zrobionych telefonem. 

Wszystkie aplikacje podlinkowałam Wam do pobrania pod ich opisem. Linki prowadzą tylko do oficjalnych stron aplikacji lub bezpośrednio do sklepu App Store i Google Play, więc możecie pobierać bez obaw ;)

Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon

VSCO

Jeśli nie chce się Wam poświęcać wiele czasu na obróbkę zdjęcia, VSCO jest opcją idealną. Ilość i różnorodność dostępnych darmowych filtrów powinna spokojnie zaspokoić podstawowe potrzeby obróbki, a jeśli potrzebujecie czegoś więcej, pakiety dodatkowych filtrów kosztują zwykle po kilka złotych. Ja akurat lubię się zdjęciami pobawić i dawno już z niej nie korzystałam, jeśli chcę użyć gotowego filtra, to korzystam z tych zrobionych przeze mnie, ale na pewno wielu z was VSCO się spodoba.Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon

SNAPSEED

Bardzo długo używałam właśnie tej aplikacji do poprawek na zdjęciach. 
Mamy podstawowe opcje dostosowania parametrów zdjęcia, wyostrzenie i regulację struktury, możliwość przycięcia i dowolnego obracania zdjęcia, nieźle działającą łatkę do drobnych poprawek, całkiem spory zestaw filtrów i duży plus za możliwość pracy na krzywych. 
Jednak największą zaletą na pewno jest dostępna możliwość obróbki pędzlem. Miejscowe zmiejszenie lub zwiększenie jasności, ekspozycji, nasycenia i temperatury jest naprawdę przydatne, zwłaszcza jeśli robicie zdjęcia na jasnym tle i chcecie je dodatkowo rozjaśnić/wybielić, nie prześwietlając przy tym głównych elementów kompozycji. Dla mnie ten pędzel jest jednak za mało precyzyjny, nie ma możliwości ustawienia własnych wartości krycia i twardości, więc w końcu poszedł w odstawkę. Nie mniej jednak ta aplikacja jest naprawdę dobra, daje wiele możliwości i na pewno spełni oczekiwania wielu z Was. 


Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

Na ten moment to główna aplikacja, której używam do obróbki swoich zdjęć na instagramie.  Daje dostęp do siedmiu kategorii gotowych filtrów, a do tego pozwala tworzyć własne. Jeśli robicie zdjęcia w podobnym stylu i zawsze obrabiacie je tak samo, zapisane ustawienia pozwolą Wam nadać te same efekty jednym kliknięciem i wyregulowaniem intensywności filtra. Ja osobiście korzystam z tego rzadko, bo lubię się pobawić zdjęciem, ale czasami, gdy musiałam szybko ogarnąć jakieś zdjęcie, ta funkcja okazywała się bardzo pomocna.

Ja korzystam z tej aplikacji głównie dlatego, że moim zdaniem dużo lepiej radzi sobie z podstawowymi ustawieniami jasności i kolorów na zdjęciu niż Snapseed, a już na pewno lepiej od opcji dostępnych na instagramie. Zdjęcie po obróbce nie traci jakości, nawet po dużym rozjaśnieniu, a do tego PS Express pozwala zredukować ewentualne szumy.

>> PS ExpressNajlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon

ADOBE PHOTOSHOP FIX

Z aplikacji Snapseed zrezygnowałam, gdy tylko poznałam właśnie Photoshop Fix. Jeśli tak jak ja, szukacie aplikacji, która pozwoli Wam na pracę pędzlem, to coś dla Was. PS Fix daje o wiele większe możliwości. Bez problemu zmienicie rozmiar, twardość i krycie pędzla, a to naprawdę wiele ułatwia i pozwala osiągnąć dużo lepszy efekt na zdjęciu niż Snapseed, który z góry narzuca nam te wartości.
Pędzlem możecie tu miejscowo rozjaśnić lub przyciemnić zdjęcie, wyostrzyć wybrane elementy, zmienić nasycenie i kolor, wygładzić i zrobić korektę punktową przy pomocy łatki lub stempla. Aplikacja daje też możliwość ustawienia podstawowych parametrów dla całego zdjęcia, więc dla wielu powinna być tak naprawdę samowystarczalna. Ja najczęściej korzystam teraz z połączenia funkcji PS Express i PS Fix, dla mnie na ten moment te dwie darmowe aplikacje są zdecydowanie najlepsze.
Z rodziny Adobe możecie też sprawdzić równie świetną aplikację Lightroom i Photoshop Mix, która pozwoli Wam na tworzenie kolaży i łączenie ze sobą w dowolny sposób zdjęć.

> PS FixNajlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon

PLANOLY


To już nie jest aplikacja, dzięki której możecie obrobić zdjęcia, ale jeżeli zależy Wam na zachowaniu spójności zdjęć na instagramie, warto na nią spojrzeć. Instagram nie pozwala na podejrzenie jak nowe zdjęcie będzie komponować się z resztą jeszcze przed jego publikacją, a ja jednak lubię zobaczyć jak wygląda całość. Zwłaszcza, gdy przygotowuję wcześniej więcej zdjęć i chcę je ułożyć w jakiejś bardziej sensownej kolejności. U mnie ta spójność wciąż nie jest taka jak bym chciała i daleko jej do moich ideałów, ale z tą aplikacją w miarę udaje mi się do ogarnąć.
Darmowa wersja aplikacji pozwala na zaplanowanie trzydziestu zdjęć w miesiącu. 
Poza tym, Planoly pokazuje podstawowe statystyki naszego konta. Liczbę wszystkich polubień i komentarzy, porównanie dwóch tygodni pod względem ilości dodanych zdjęć, komentarzy i polubień, średnią ilość polubień i komentarzy pod zdjęciem oraz najlepsze zdjęcia z poprzedniego tygodnia. W wersji płatnej statystyki zostały rozszerzone również do zestawień miesięcznych i rocznych.
Na koniec podstawa tej aplikacji, czyli planowanie postów. Ja z tego nie korzystam, bo nie widzę potrzeby używać do tego zewnętrznego programu odkąd instagram umożliwił zapisywanie zdjęć w wersji roboczej i do publikacji wystarczą dwa kliknięcia. Planoly natomiast przypomina Wam o zaplanowanej godzinie dodania zdjęcia, ale dodać musicie je i tak ręcznie z poziomu instagrama. To jest już może mniej wygodne dla kogoś kto chciałby mieć wszystko jeszcze bardziej zautomatyzowane, ale z drugiej strony, całkowicie automatyczne udostępnianie zdjęć przez zewnętrzną aplikację, może być również prostą drogą do shadow bana na instagramie, więc mi akurat pasuje, że Planoly w żaden sposób nie ingeruje w profil.

>> Planoly App Store
>> Planoly Google Play


Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć za darmo na telefon


>> Instagram @misslilith

To moje najlepsze, darmowe aplikacje do obróbki zdjęć na instagram. Na koniec jeszcze od razu mówię, że absolutnie się nie uważam za specjalistę od obróbki zdjęć ani na komputerze, ani na telefonie. Moje zdjęcia wciąż do końca mnie nie zadowalają i pozostawiają wiele do życzenia. Cały czas kombinuję między innymi z ich obrabianiem, cały czas szukam też swojego stylu i na moim instagramie bardzo dobrze widać ile razy zmieniałam koncepcję i jak zmieniały się moje zdjęcia, ale wychodzę z założenia, że nie rozwija się i nie uczy się tylko ten, który nic nie robi. Niestety żadna aplikacja nie zrobi z nas w sekundzie profesjonalnych fotografów i grafików, ale tak naprawdę tylko od nas zależy czy będziemy stać w miejscu, czy rozwijać swoje umiejętności z każdym kolejnym zdjęciem. Dlatego też jestem zdania, że dobrze jest mieć narzędzie, które da wiele możliwości i pozwoli dążyć do naszego ideału.

Faktem jest też to, że telefon nie da nam aż takich możliwości jak zdjęcie z aparatu w RAW-ie, ale też nie dajcie sobie wmówić, że brak drogiego i profesjonalnego sprzętu to przeszkoda. Sami też nie szukajcie takich wymówek, bo tylko sobie szkodzicie. Jeśli przejrzycie instagram, znajdziecie całą masę profili, na których zdjęcia są wykonane wyłącznie telefonem i wyglądają genialnie.
Poza tym teraz telefony mają naprawdę świetne aparaty i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy ;)


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWYMI POSTAMI!

                        
Copyright © 2017 Miss Lilith