13:41:00

Wiosenne odcienie lakierów Semilac i kolorowy manicure


Wczoraj mogliśmy się cieszyć pierwszym dniem astronomicznej wiosny, dziś rozpoczęła się kalendarzowa i wszystko byłoby świetnie, gdyby nie pogoda za oknem. A skoro pogoda nie rozpieszcza, wiosna zagościła przynajmniej na moich paznokciach. Dlatego dziś zapraszam was na kolorowy, wiosenny manicure z małym, kwiatowym akcentem i kilka odcieni lakierów Semilac, które najbardziej kojarzą mi się z nadchodzącą wiosną.


 Wiosenny manicure blog.Raczej nie rozdzielam lakierów na poszczególne pory roku, ale jednak są kolory, które w poszczególnych częściach roku noszę o wiele częściej. Wiosna i lato to czas, gdy na moich paznokciach królują głównie żywe i pastelowe kolory. W swojej kolekcji mam kilka swoich ulubionych i dziś napiszę wam trochę więcej o tych, które posłużyły mi do wykonania nowego mani.


 Wiosenny manicure blog.

 Wiosenny manicure blog.

 Wiosenny manicure blog.

Semilac, 135 Frappe

Frappe nie jest typowo wiosennym odcieniem. To przepiękny nudziak, który pasuje zawsze i do wszystkiego. Ale wiosną bardzo lubię łączyć go z innymi kolorami. Świetnie wygląda w ombre i gradientach z prawie każdym kolorem. Jesienią i zimą wciąż chętnie go noszę, ale jednak to podczas cieplejszych pór roku jaśniejsze odcienie widać na moich paznokciach o wiele częściej. Więcej o nim możecie przeczytać w jednym z wcześniejszych postów.
 Wiosenny manicure blog.

Semilac, 022 Mint

Nie ma koloru, który bardziej kojarzyłby mi się z wiosną i latem niż wszelkie odcienie mięty. Nieprzerwanie od lat kocham takie kolory i gdyby nie to, że lubię zmieniać paznokcie, w tych porach roku mogłabym go nosić bez przerwy. I dlatego pewnie nie raz zobaczycie go przy moich kolejnych mani. 
022 Mint Semilaca to mięta dla mnie idealna. Nie ma zbyt dużo ani zielonych, ani niebieskich tonów. Nakłada się go dobrze, chociaż przy pierwszej warstwie może tworzyć niewielkie smugi. To jednak zdarza się dość często przy takich jaśniejszych i pastelowych odcieniach. Przy drugiej warstwie wygląda już bardzo dobrze, ale ja zwykle nakładam trzy cieniutkie jak przy większości lakierów. 

 Wiosenny manicure blog.


Semilac, 023 Banana

Kolejny kolor, którego najchętniej bym wiosną nie zmywała. Przepiękny, pastelowy, żółty odcień. Za neonami i mocno jaskrawymi kolorami nie przepadam, więc Banana Semilac jest dla mnie moim małym ideałem. Ale jednocześnie z dzisiejszej czwórki to on przy pierwszych warstwach zostawia największe smugi. Przy tym kolorze zwykle potrzebuję czterech bardzo cienkich warstw, żeby wyglądał idealnie, lub trzech troszkę grubszych. 


 Wiosenny manicure blog.

Semilac, 084 Denim Blue

Gdzie to nasze piękne, błękitne, wiosenne niebo? Za oknem szaro i buro, więc na ratunek przyszedł piękny błękit Semilaca, żeby dopełnić wiosenny efekt przynajmniej na paznokciach. Jeśli lubicie błękity, koniecznie rozejrzyjcie się za Denim Blue. Ja nie przepadam za nim użytym w pojedynkę, ale jako dodatek lub połączenie i przełamanie go innymi kolorami w ombre, wygląda genialnie. 
Nakłada się bez problemu. Dwie lub trzy bardzo cienkie warstwy w zupełności wystarczają, żeby dokładnie pokryć paznokieć kolorem.

 Wiosenny manicure blog.


Cały manicure, choć bardzo kolorowy i zwracający uwagę, wydawał mi się niedokończony. Brakowało mi jakiegoś elementu, który chociaż trochę urozmaiciłby i dopełnił całość. Na początku myślałam, żeby zrobić kwiatowy efekt negativ space, ale posiałam gdzieś grubszą sondę i ten plan będzie musiał poczekać. Stanęło więc na czymś dużo szybszym i prostszym. W tej chwili nie znam szybszego i bardziej banalnego sposobu na urozmaicenie paznokci od naklejek wodnych. Tu wykorzystałam naklejki na cały paznokieć, ale nakleiłam je po skosie dla ciekawszego efektu. Akcent bardzo delikatny, ale taki kwiatowy dodatek bardzo mi tu pasuję. 

Naklejki wodne za dosłownie grosze możecie dostać na AliExpress. Niezliczona ilość wzorów i kolorów dostępna w cenie od kilku do kilkunastu centów za kartonik. Są u nas sklepy z naklejkami w ofercie, pełno można ich znaleźć na Allegro, ale o wiele droższe. Nie mówiąc już o tym, że w samej cenie wysyłki, na Ali możecie kupić kilkanaście dodatkowych wzorów. A jeśli nie wiecie jak kupować na Ali, zapraszam do starszego posta, gdzie właśnie na przykładzie naklejek wodnych, krok po kroku pokazywałam jak to zrobić, na co zwracać uwagę podczas zakupów i jak za nie płacić. 
 Wiosenny manicure blog.


 Wiosenny manicure blog.

A wy macie swoje kolory, po które częściej sięgacie wiosną? Może Wy mi polecicie jakiś fajny, wiosenny odcień, po który powinnam sięgnąć? Lubicie takie bardzo kolorowe mani, czy raczej stawiacie na coś bardziej stonowanego i klasycznego? 


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWYMI POSTAMI!

                        Copyright © 2017 Miss Lilith