16:42:00

Nowe matowe pomadki Delia Cosmetics - Matt Liquid Lipstick

Moda na matowe usta wciąż trwa. Za trendem poszła również marka Delia Cosmetics, która niedawno wypuściła na rynek swoje nowe, matowe pomadki Matt Liquid Lipstick. I dziś powiem wam trochę więcej o tym jak się sprawdzają.

nowe matowe pomadki delia cosmetics blog
Nowe matowe pomadki od Delia Cosmetics pojawiły się w sześciu odcieniach, a każdy z nich został nazwany imieniem jednych z największych ikon stylu. Do wyboru mamy:

1 - Bridget
2 - Audrey
3 - Sophia
4 - Elizabeth
5 - Claudia
6 - Marylin

Według zapewnień producenta, pomadki mają nam gwarantować intensywnie matowy i długotrwały efekt, nie zostawiać śladów i nie wysuszać ust. A o tym jak obietnice mają się do rzeczywistości, powiem wam już za moment. nowe matowe pomadki delia cosmetics blog


nowe matowe pomadki delia cosmetics blog

Opakowanie

Producent zapewnia również, że dostajemy pomadkę w oryginalnym i stylowym opakowaniu, idealnym jako drobiazg do torebki. I rzeczywiście, pomadki wyglądają naprawdę przyjemnie dla oka. Ale jest też mały minus. Plastik, z którego wykonane są opakowania jest lekki i nie sprawia wrażenia szczególnie trwałego. Do tej pory trzymałam je wszystkie razem w nylonowym woreczku, leżały sobie spokojnie w toaletce, a i tak już widać na nich ślady zarysowań. Trzeba się więc przygotować na to, że przy dłuższym użytkowaniu i przechowywaniu w torebce czy kosmetyczce, po jakimś czasie opakowanie będzie dość konkretnie porysowane, a złote napisy się  po prostu wytrą. Ale jak na taką cenę, moim zdaniem i tak są całkiem w porządku. 

nowe matowe pomadki delia cosmetics blog


nowe matowe pomadki delia cosmetics blog

Cena i dostępność

Produkty Delia Cosmetics są dostępne w większych drogeriach jak Rossmann, Hebe, Natura czy SuperPharm, oraz w wielu mniejszych sklepach i niektórych supermarketach. Ostatnio patrząc w moim najbliższym Rossmannie jeszcze ich nie widziałam, więc jeśli i u was będzie problem z dostępnością, zawsze można zamówić je w oficjalnym sklepie internetowym Delia Cosmetics. 

Pomadki mają 5ml pojemności, a ich regularna cena to 15,90 zł.

nowe matowe pomadki delia cosmetics blog
nowe matowe pomadki delia cosmetics blog

Kolory i aplikacja

Szczerze mówiąc, czegoś mi brakuje w gamie kolorystycznej pomadek. Wszystkie bardzo mi się podobają, ale trochę brakuje mi jakiegoś bardziej zgaszonego i nieco brudnego odcienia różu. Najjaśniejszy nudziak prezentuje się pięknie, ale ja w takich odcieniach wyglądam źle. Szkoda, ale wiem, że wiele dziewczyn, które lubią taki odcień nude, będą z niej bardzo zadowolone. 

Mi najbardziej pasuje kolor 3-Sophia i z tą pomadką polubiłam się najbardziej. Ale gdybym tylko miała odwagę, trzy ostatnie kolory byłyby na moich ustach bez przerwy. Czerwienie są przepiękne i wyglądają świetnie na ustach. Odcień 4-Elizabeth to piękna, głęboka wiśnia, 5-Claudia jest elegancką i klasyczną czerwienią, a 6-Marylin to obłędna, malinowa czerwień. 

Pomadki mają rzadką konsystencję przez co naprawdę łatwo i przyjemnie nakłada się je na usta. Ale nie wszystkie i nie zawsze. Pierwsze dwa odcienie potrafią się dość brzydko ważyć i zbierać w załamaniach ust. Jedna aplikacja przebiega bezproblemowo, a kolejna to już u mnie dwie lub trzy próby. Problem znika kompletnie przy numerach od 3 wzwyż i tam ich nakładanie to już sama przyjemność. Ale też trzeba oczywiście pamiętać, żeby nie dokładać warstw i pocierać ze sobą ust, żeby pomadki mogły dobrze i równomiernie zastygnąć na ustach.

Na plus też sam aplikator. Jeśli częściej malujecie usta i macie konturówki, to oczywiście najlepiej najpierw obrysować usta, ale ja maluje je na tyle rzadko, że mam może dwie konturówki na krzyż. Mimo to końcem aplikatora bez żadnego problemu można zaznaczyć kontur ust przez wypełnieniem całości. 

Również pigmentacji nie mogę nic zarzucić. Jedna warstwa i ewentualnie bardzo delikatne dołożenie odrobiny, daje piękny i głęboki kolor na ustach. 

nowe matowe pomadki delia cosmetics blog

Efekty i trwałość

Producent daje nam gwarancję matowego efektu i długotrwałości pomadek. I tu znów nie mogę się nie zgodzić. Każda pomadka już po kilku sekundach zastyga na całkowity mat i trzyma się na ustach bez problemu przez kilka godzin. W ciągu dnia wymaga oczywiście poprawek, ale schodzą równomiernie, a ich trwałość bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie wytrzymują zjedzenia większych czy tłustych posiłków, ale tego też się po nich jakoś szczególnie nie spodziewałam. 
Zgodnie z obietnicami nie zostawiają też śladów na szklankach podczas picia. Tylko przy gorących napojach już delikatnie się odbijają, ale jest to wciąż prawie niewidoczne i w żaden sposób mi nie przeszkadzało. 

Kolejny duży plus za to, że naprawdę nie wysuszają ust. Oczywiście nie są to pomadki pielęgnacyjne i jeśli mamy problem z ustami, to wciąż możemy odczuwać ich suchość. Jednak same z siebie nie dają efektu suchości i przez cały dzień praktycznie nie czułam, że w ogóle miałam na ustach nałożoną pomadkę. 

nowe matowe pomadki delia cosmetics blog


nowe matowe pomadki delia cosmetics blog


Krótko podsumowując - matowe pomadki Delia Cosmetics są naprawdę warte uwagi. Dostajemy piękne, intensywne i zupełnie matowe kolory, dużą trwałość i brak efektu wysuszonych ust za niską cenę. Pomimo trwałości, bardzo łatwo też je zmyć, bo kolor nie wgryza się w usta.
Mały minus za delikatny plastik, ale nadrabiają tym w jaki sposób wyglądają na ustach. Mam też nadzieję, że za jakiś czas Delia rozszerzy gamę kolorystyczną i pojawią się również bardziej neutralne kolory. 

A wy co myślicie o matowych pomadkach? Wolicie efekt matu czy jednak błysk na ustach? Znalazłybyście jakiś kolor dla siebie wśród nowych, matowych pomadek Delia Cosmetics?BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWYMI POSTAMI!

                        Copyright © 2017 Miss Lilith