15:25:00

Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka

Uwielbiam maski w płacie, ale nie zawsze tak było. Może gdybym wcześniej znalazła ten gadżet, szybciej przekonałabym się do ich stosowania. Jeśli i Was denerwują źle dopasowane maski, źle trzymają się wam na twarzy i za szybko wysychają, mam dla was tani i skuteczny gadżet z AliExpress ;)

Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka do twarzy. Tani gadżet z AliExpress. Zakupy na AliExpress.Prostota jest czasami kluczem do skuteczności. I tak jest również w przypadku gadżetu, który chcę Wam dziś pokazać. Gdybym przypadkiem nie trafiła na niego przeszukując AliExpress, nawet nie wpadłabym na to, że coś takiego może istnieć. Ale chińskie gadżety i pomysłowość chyba nigdy nie przestają mnie zaskakiwać. Lubicie maski w płachcie? Ja długo nie lubiłam i nie widziałam w nich absolutnie nic dobrego, dopóki nie trafiłam na te koreańskie. Nie ma tygodnia, żebym nie zużyła przynajmniej dwóch. Ale przeglądając czasami blogi lub głównie instagram zauważyłam, że wiele z Was ma problem z dobrym dopasowaniem maseczki do twarzy, dobrym jej przyleganiem do skóry lub po prostu nie jest świadoma, że to w przypadku tych produktów jest ważne.

Nie inaczej jest z wysychaniem masek i zbyt długim trzymaniem ich na twarzy. Zwłaszcza koreańskie maski mają w sobie mnóstwo płynu, to dobrze. To ten płyn jest najważniejszy i mnie osobiście cieszy, gdy w opakowaniu jest go więcej, bo mogę go jeszcze wykorzystać. Ale jednocześnie przy takiej ilości płynu kusi, żeby maskę trzymać jak najdłużej, licząc na to, że zadziała lepiej. Nic bardziej mylnego. Nigdy nie trzymajcie na twarzy maski w płacie, która zaczęła już wysychać, nawet jeśli w innych miejscach wciąż jest mokra. Suchy płat zacznie działać odwrotnie i zamiast nawilżyć waszą skórę, zacznie wyciągać z niej wilgoć. 

Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka do twarzy. Tani gadżet z AliExpress. Zakupy na AliExpress.


Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka do twarzy. Tani gadżet z AliExpress. Zakupy na AliExpress.

Przechodząc do rzeczy, chciałam wam pokazać gadżet z AliExpress, który w dużym stopniu pomoże uporać się z problemami, które opisałam wyżej. Wygląda strasznie/śmiesznie/dziwnie (niepotrzebne skreślić), ale naprawdę działa. Przed użyciem radziłabym jednak uprzedzić domowników, którzy mogliby Was w tym zobaczyć ;) Gdyby dobrze pomalować, ta maska z powodzeniem sprawdziłaby się na Halloween. 

Silikonowa maska z AliExpress, bo o niej dziś mowa, od pewnego czasu jest moim małym must have. Przy koreańskich maskach raczej nie zdarzało mi się trafić na źle wycięte i nie mam problemu z dobrym przyklejeniem ich do twarzy, ale jednak chodzenie w nich może być już nieco problematyczne. Bardziej chodziło mi jednak o sam czas trzymania ich na twarzy. 

Ta maska sprawiła, że maski przylegają do skóry jeszcze lepiej i dokładniej, a czas noszenia się wydłużył.


Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka do twarzy. Tani gadżet z AliExpress. Zakupy na AliExpress.


Jak to działa?

Nakładacie na twarz dowolną maskę w płachcie, a na nią silikonową maseczkę, która trzyma się na twarzy poprzez zaczepienie jej za uszami. Proste? Proste, aż za bardzo, a jakie skuteczne. 
Maska ściśle przylega do twarzy, przez co przytrzymuje wybraną maseczkę i dodatkowo dociska ją do skóry. Jednocześnie silikon, z którego jest zrobiona, zapobiega odparowywaniu wilgoci z maseczki, przez co nie wysycha tak szybko, a cała esencja w niej zawarta, trafia tylko do skóry. Znika problem z odstającą maseczką, która nie trzyma się twarzy, a czas noszenia i działania znacznie się wydłuża. 

Oczywiście nie ma też co przesadzać z tym czasem, ale jednak standardowo maski miałam na sobie około 15-20 minut, zanim miejscami zaczynała wysychać, a z tym gadżetem bez problemu przedłużam to do około 40-45 minut, dając skórze więcej czasu na wchłonięcie większej ilości płynu. 


Wykonanie

Maseczka jest wielokrotnego użytku i wystarczy ją umyć z płynu jaki na niej pozostał, żeby znów mogła nam służyć. Gdy do mnie przyszła nawet jakoś szczególnie nie śmierdziała chińszczyzną, ale przed pierwszym użyciem i tak pamiętajcie, żeby ją dobrze umyć.
Silikon z jakiego została wykonana jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku oraz dość cienki. Jest też bardzo elastyczny, więc spokojnie powinien się dopasować do większości twarzy. Przy nosie odrobinę odstaje, ale to miejsce przy tego typu maskach zawsze jest najbardziej problematyczne. 

Jak na te grosze jakie kosztuje, jest wykonana w porządku. Nie przewiduję, żeby służyła latami i pewnie prędzej czy później pęknie przy uszach, ale póki co nic złego się z nią nie dzieje.

Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka do twarzy. Tani gadżet z AliExpress. Zakupy na AliExpress.


Cena i dostępność


Jak to zwykle bywa z gadżetami z AliExpress, silikonowa maseczka też kosztuje grosze. Dostaniecie ją za około $1,50. Póki co widziałam na Allegro tylko jedną, identyczną za 25 złotych nie licząc kosztów wysyłki, więc opłacalność zakupów u nas jest jak zawsze tragiczna. 
Niestety sprzedawca, u którego sama kupowałam już jej nie ma, ale dostępnych jest cała masa innych. Ja raczej nie patrzę, ani nie zapamiętuję u kogo kupuję, więc to dla mnie tak naprawdę bez różnicy. Niżej w linku macie stronę wyszukiwania, więc jeśli maska was zainteresowała, możecie wybrać sprzedawcę i aukcję, która będzie wam najbardziej odpowiadać.

A jeśli jeszcze nie zamawiałyście na Ali, nie wiecie jak to wygląda i jak to zrobić, zapraszam do kolejnego linku, gdzie krok po kroku pokazywałam i tłumaczyłam jak robić tam zakupy.

Gadżety z AliExpress - Silikonowa maseczka do twarzy. Tani gadżet z AliExpress. Zakupy na AliExpress.


Maska wygląda na twarzy naprawdę dziwnie, ale w swojej prostocie naprawdę spełnia swoje zadanie. Jeśli miałyście kiedyś problemy z przyleganiem masek w płacie do twarzy i przez to się do nich zniechęciłyście, spróbujcie za grosze tego gadżetu. Może akurat to wam nieco ułatwi ich stosowanie i przekonacie się do działania tego typu masek ;)

A wy co myślicie o takich gadżetach z AliExpress? Trafiłyście kiedyś na coś dziwnego? Może już próbowałyście tej silikonowej maski? ;) BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWYMI POSTAMI!

                        Copyright © 2017 Miss Lilith