17:18:00

Nudziak idealny, czyli Semilac Frappe 135

Lubicie nosić nudziaki na paznokciach? Ja dość rzadko, ale jednak czasami mam ochotę na coś delikatnego, nie rzucającego się w oczy i jednocześnie pasującego do wszystkiego. Dziś mam dla was właśnie takiego pięknego, hybrydowego nudziaka Semilac Frappe w połączeniu z naklejkami wodnymi ;)

 Semilac Frappe 135
Semilac Frappe był jednym z pierwszych lakierów hybrydowych jakie kupiłam. Delikatny nudziak zawsze sprawdza się dobrze. Po ten lakier sięgam, gdy chcę odpocząć od ciemniejszych paznokci, albo chcę ponosić hybrydę bez zmian dłuższy czas i mieć przy tym pewność, że przy każdej okazji manicure będzie wyglądał dobrze. 

Frappe ma dla mnie odcień idealny. Na zdjęciach wyszedł nieco bardziej wpadający w róż, ale na żywo już tego nie widać. Ma świetnie wyważone beżowe i różowe tony, nie jest zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Uwielbiam ten odcień. Klasyczny ale elegancki, pięknie wygląda sam, ale można go też bardzo fajnie urozmaicić. Świetnie sprawdza się też przy delikatnym ombre z innymi kolorami.  Semilac Frappe 135

Jak to z lakierami Semilaca bywa, dwie lub trzy bardzo cieniutkie warstwy absolutnie wystarczą do pełnego krycia. Nie ma też mowy o żadnych smugach, a przy klasycznych lakierach często miałam z tym problem przy nudziakach. Trwałości też nie mogę nic zarzucić, trzyma się aż do zmycia.

 Semilac Frappe 135

Przy tym manicure zaczęłam od samego lakieru, ale uznałam, że jednak mimo wszystko to dla mnie trochę za mało i przydałoby się delikatne urozmaicenie. Myślałam o jakiejś koronce, która pięknie wyglądałaby na tym kolorze, ale jak na złość zniknęły mi wszystkie koronkowe naklejki poza czarnymi, a stemplami nie chciało mi się bawić. Znalazłam więc coś równie delikatnego i efekt bardzo mi się spodobał. Naklejki wodne uwielbiam, nic tak szybko nie potrafi urozmaicić paznokci, a do tego są banalne w nakładaniu. Wszystkie swoje naklejki zamawiam na AliExpress za grosze. Pojedyncze kartoniki kosztują kilka, najwyżej kilkanaście centów. Na Allegro i w naszych sklepach są dokładnie te same, przy czym kosztują około złotówkę za sztukę. 

O tym jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie możecie poczytać tutaj: Semilac Frappe 135

 Semilac Frappe 135

A co wy myślicie o takim delikatnym mani? Lubicie nudziaki czy stawiacie raczej na odważniejsze  i mocniejsze kolory? 


Copyright © 2017 Miss Lilith