20:59:00

Jak naprawić pęknięty paznokieć z Semilac HARDI?


Planowałam ten post już od jakiegoś czasu, ale nie złożyło się, żebym miała do tego okazję. Aż do dzisiaj, gdy podczas przygotowań do nałożenia nowego lakieru, uderzyłam paznokciem o stolik i pękł niemal do połowy. Dlatego mogę was dziś zaprosić na szybki post o tym jak można skleić pęknięty paznokieć przy pomocy lakieru hybrydowego Semi HARDI.Jak skleić złamany paznokieć?


Z całą pewnością każda z nas nie raz przeżyła moment, gdy pięknie zapuszczone paznokcie musiały zostać ścięte, ponieważ jeden z nich złamał się lub pękł. Większość też pewnie słyszała i próbowała sklejać taki pęknięty paznokieć metodą na klej i torebkę po herbacie czy też chusteczkę. Sama niejednokrotnie z niego korzystałam, ale częściej po prostu byłam zmuszona spiłować paznokcie do zera, zniechęcona mozolnym wygładzaniem powierzchni kleju i chusteczki. 

Odkąd kupiłam zestaw startowy Semilac, który pokazywałam wam tutaj, problem ze złamanymi i pękniętymi paznokciami znacznie się zmniejszył, natomiast nie da się go uniknąć całkowicie. Jednak na ratunek przychodzi nam Semi HARDI, który szybko i sprawnie pozwala nam naprawić wszelkie uszkodzenia płytki paznokcia, dzięki czemu spokojnie można przeczekać kilka tygodni zanim odrośnie. 

>> Marmurkowy manicure
>> Bielenda, Odżywki do paznokci ANX10
>> Wiosenne odcienie lakierów Semilac

Jak skleić złamany paznokieć?

Do naprawy lub przedłużenia pękniętego paznokcia potrzebujemy:


  • Lakier hybrydowy Semi Hardi
  • Bazę
  • Top
  • Lampę LED lub UV
  • Waciki bezpyłowe
  • Cleaner
  • Polerkę
  • Dodatkowo kosmetyki i przyrządy, którymi wykonujemy manicure. U mnie to żel Sally Hansen, drewniane patyczki, balsam do skórek również Sally Hansen i szklany pilniczek.Jak skleić złamany paznokieć?


Przy okazji możecie zobaczyć jak prezentuje się stan mojej płytki paznokcia po sześciu miesiącach noszenia hybryd. Przy odpowiednim zdejmowaniu hybryd, broń Boże nie zrywaniu lakieru z paznokci i jedynie delikatnym matowieniu przed położeniem nowego lakieru, jestem bardzo zadowolona z tego jak wyglądają moje paznokcie. Ich stan nie różni się wiele od tego jak wyglądały wcześniej, więc nie ma się co obawiać ewentualnego zgubnego efektu noszenia hybryd.

Jak skleić pęknięty paznokieć?


Jak skleić złamany paznokieć?

W pierwszej kolejności wykonujemy oczywiście standardowy manicure i przygotowujemy płytkę paznokcia do położenia na niej lakieru hybrydowego. 

Opiłowujemy paznokcie na kształt, który najbardziej nam odpowiada.

Nakładamy ulubiony preparat do usuwania skórek i lekko je odsuwamy lub wycinamy jeśli ktoś preferuje taką metodę.

W trzecim kroku bardzo delikatnie matowimy płytkę paznokcia. Nie chodzi nam o mocne spiłowanie wierzchnich warstw paznokci, które po kilku takich zabiegach będą coraz cieńsze. Ten krok można też spokojnie pominąć jeśli z natury mamy suche paznokcie.

Na koniec przy pomocy szczoteczki pozbywamy się wszystkich pyłków, powstałych w trakcie piłowania i matowienia paznokci.


Jak skleić złamany paznokieć?


Kiedy mamy już dobrze przygotowaną płytkę paznokcia, należy bardzo dokładnie odtłuścić ją Cleanerem. Nie zapominajmy tez o brzegu i wewnętrznej stronie paznokcia, żeby lakier trzymał się bez zarzutu z każdej strony. Po tym w żaden sposób nie dotykamy już paznokci.

Po odtłuszczeniu nakładamy na paznokieć lakier bazowy, uważając przy tym, żeby nie zalać skórek i utwardzamy go w lampie LED lub UV.

Jak skleić złamany paznokieć?

Po utwardzeniu lakieru bazowego, czas przejść do najważniejszego produktu, czyli w moim przypadku Semi HARDI Milk

Dokładnie pokrywamy cały paznokieć, zwracając szczególną uwagę na miejsce pęknięcia. Malujemy również brzeg paznokcia i dodatkowo pokrywamy lakierem złamanie po wewnętrznej stronie, żeby dodatkowo je wzmocnić i zapobiec dalszym uszkodzeniom. 

Utwardzamy HARDI w lampie UV lub LED i powtarzamy wcześniejszą czynność kolejny raz.

Dwie cienkie warstwy lakieru w zupełności wystarczają do tego, aby płyta była utwardzona, a pęknięcie zostało trwale sklejone. 

Jak skleić złamany paznokieć?

Tu już paznokieć po utwardzeniu dwóch warstw lakieru HARDI Milk. Pęknięcie jest zabezpieczone i niewidoczne, a my nadal możemy cieszyć się długimi paznokciami bez konieczności ich skracania. 

Paznokieć pozostaje w nienaruszonym stanie do trzech tygodni. Po tym czasie jeśli płytka nie zdążyła odrosnąć wystarczająco, powtarzamy klejenie do momentu, w którym długość zupełnie nas zadowala.

Po utwardzeniu Semi HARDI wystarczy przemyć go cleanerem, lekko zmatowić i spokojnie możemy pomalować do kolorowym lakierem hybrydowym lub tradycyjnym, w zależności od tego na co akurat mamy ochotę. Dwie cienkie warstwy lakieru HARDI praktycznie nie wpływają na pogrubienie paznokcia, przez co jego mała naprawa po pomalowaniu lakierem kolorowym jest zupełnie niewidoczna.


Tu już paznokcie po sklejeniu złamania i po pomalowaniu ich również lakierem Semilac. Tym razem padło na 098 Elegant Cherry, który przepięknie mieni się w słońcu bardzo delikatnymi drobinkami. Po złamaniu jak widać nie ma nawet śladu.

>> Jak zmywać lakiery hybrydowe?


Oczywiście jest też możliwość ścięcia paznokcia i przedłużenia go również lakierem HARDI. Ja jednak lepiej czuję się ze swoimi naturalnymi paznokciami, więc jeśli ten tylko się trzyma, wolę go skleić w taki sposób, a przedłużanie zostawić na całkowite złamania. 


Sklejanie paznokcia tym lakierem nie oznacza też, że musimy wykonywać pełny manicure hybrydowy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcecie malować paznokci hybrydami, zawsze można zaopatrzyć się w mini zestaw, który będzie służył tylko do ratowania złamanych paznokci. To na pewno szybszy i o wiele trwalszy sposób od kleju i torebek po herbacie. 


A co wy myślicie o takim awaryjnym naprawianiu złamanych paznokci? Próbujecie je sklejać czy po prostu wyrównujecie i czekacie aż wszystkie odrosną? A może macie też jakieś inne sposoby na to jak szybko uratować pęknięty paznokieć? BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWYMI POSTAMI!

                        Copyright © 2017 Miss Lilith