19:17:00

Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?


Dziś mam dla was post z prostym i szybkim zdobieniem paznokci, który w ostatnim czasie skradł moje serce. Mowa o naklejkach wodnych naklejanych na cały paznokieć. Jeśli chcecie zobaczyć jak szybko i oryginalnie ozdobić paznokcie, zapraszam do czytania dalej.


 
Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?


Lato jest okresem, w którym wolno nam więcej, a na paznokciach o wiele częściej goszczą kolorowe i neonowe lakiery. O ile osobiście wolę raczej ciemne i stonowane lakiery do paznokci, podczas wakacji też stawiam na kolor i wzory. 

Niestety nie dla mnie są żmudne zdobienia, wymagające cierpliwości i w szczególności umiejętności. Podziwiam dziewczyny, które na paznokciach potrafią wyczarować prawdziwe cuda, ja niestety nigdy do tego talentu nie miałam i pewnie już mieć nie będę. Dlatego tak bardzo spodobały mi się naklejki wodne

Dostępnych wzorów i kolorów są całe setki, jak nie tysiące. Od bardziej delikatnych i stonowanych, po naprawdę szalone i jestem pewna, że każdy znalazłby wzór, który przypadłby mu do gustu. Do tego naklejanie tych naklejek jest proste, szybkie i spokojnie każdy może wykonać je w domu. 


Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?

Niezależnie od tego czy naklejki będziemy naklejać na tradycyjny lub hybrydowy lakier, będą nam do tego potrzebne bardzo podobne rzeczy. 

  • Baza pod lakier
  • Naklejki wodne
  • Top coat 
  • Aceton i pędzelek lub małe nożyczki
  • Pęseta
  • Miseczka z wodą W przypadku hybryd również cleaner, waciki bezpyłowe i lampa UV/LED


Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?


Tym razem chciałam naklejki na środkowym i serdecznym palcu, dlatego pomalowałam tylko trzy pozostałe paznokcie. Przy tym manicure postawiłam na gradient 022 Mint i 084 Denim Blue marki Semilac. Panokcie, na których chciałam naklejki, utwardziłam jedynie warstwą Hardi Milk, żeby nieco wzmocnić paznokcie. Hardi nakładałam dzień wcześniej i warstwa depresyjna była już zmyta, dlatego delikatnie zmatowiłam lakier bloczkiem polerskim, żeby naklejki aż tak bardzo nie ślizgały się po paznokciu.

Oczywiście jeśli nie potrzebujemy czy też po prostu nie chcemy dodatkowo wzmacniać paznokci lakierem, wystarczy jedynie nałożenie samej bazy i tak samo postępujemy w przypadku tradycyjnego manicure. 


Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?


Ostatnio spodobał mi się na paznokciach błękit przełamany innymi kolorami, dlatego do błękitno - miętowego gradientu dobrałam naklejki wodne z niebieskimi kwiatami na białym tle. Po wybraniu wzoru, wycinamy odpowiadające nam rozmiary naklejek. Delikatnie usuwamy ochronną folię z wierzchu naklejki i przy użyciu pęsety lub własnych palców, jak komu wygodniej, moczymy naklejkę w wodzie. 

Osobiście nie polecam zanurzania i długiego trzymania naklejki pod wodą. Im bardziej mokra, tym bardziej będzie ślizgać się podczas nakładania, a to wydłuży i utrudni całą aplikację. Ja jedynie lekko moczę kartonik pod naklejką i czekam aż nasiąknie wystarczająco do tego, żeby zsunąć z niego naklejkę. Wtedy naklejka od razu przylega do paznokcia, można jeszcze delikatnie ułożyć ją na paznokciu, ale nie musimy czekać kilku minut aż się przyklei. 


Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?

Kiedy naklejka już rusza się na kartoniku, przykładamy jeden brzeg przy skórkach i powoli zsuwamy kartonik tak, żeby naklejka została na paznokciu. Delikatnie dociskamy naklejkę do płytki paznokcia, układając ją tak, żeby dobrze pokrywała cały paznokieć i wyrównujemy ewentualne nierówności, lub bąbelki powietrza, które mogą dostać się pod naklejkę. 

Po dokładnym dopasowaniu naklejki do paznokcia i upewnieniu się, że wzór jest ułożony prawidłowo, wystarczy delikatnie opiłować pilniczkiem tę część naklejki, która wystaje poza wolny brzeg paznokcia.


Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?

Kiedy przychodzi do wyrównania i dopasowania naklejki przy skórkach, mamy dwie opcje. Albo ostrożnie wyciąć nadmiar naklejki małymi nożyczkami, albo lekko zamoczyć pędzelek lub drewniany patyczek w zmywaczu i odmoczyć jej niechcianą część. Ja naklejkę wycinam bo wydaje mi się to szybsze, ale najlepiej spróbować obu możliwości i dopasować do siebie tą, która bardziej nam odpowiada. 


Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?

Po dopasowaniu i ułożeniu naklejki w sposób, który najbardziej nam odpowiada, całość wraz z wolnym brzegiem paznokcia  dokładnie pokrywamy ulubionym top coatem hybrydowym, lub tradycyjnym, uważając oczywiście na to, żeby nie zalać sobie skórek.

Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?


I to wszystko. Kilka naprawdę szybkich i niewymagających dużej wprawy kroków, pozwoli nam cieszyć się ciekawymi wzorami, których często nie potrafilibyśmy namalować na paznokciach samodzielnie. 

Naklejki wodne możemy dostać między innymi na Allegro, ale z tego co widziałam, ceny są dość wysokie. Za kartonik musimy tam zapłacić około 1,50 - 3 złote. Ja swoje naklejki zamawiam z AliExpress, gdzie za kartonik płacę 0,08 - 0,15 centów, przy czym wysyłka jest darmowa. Jedynym minusem jest tylko czas oczekiwania na dostawę, ale mi to nie przeszkadza. 

Jak naklejać naklejki wodne na całe paznokcie?

Tak prezentuje się już cały manicure. Pewnie nie każdemu się spodoba, ale ja jestem z niego bardzo zadowolona. Bez szczególnych umiejętności i jako kompletny amator w kwestii zdobienia paznokci, mogę cieszyć się ciekawym wzorem.

A wy co myślicie o naklejkach wodnych? Podoba się wam tego typu zdobienie paznokci? 


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWYMI POSTAMI!

                        Copyright © 2017 Miss Lilith